Bayilik


  

   ORTOMBO Bayilik fırsatı ile Yatırımınızı kısa sürede kazanca dönüştürmeye ve geleceğin işine şimdiden yatırım yapmaya hazır mısınız ?

 Kendi işletmenizin patronu olun ve Oyun dünyasının geleceğinde siz de söz sahibi olun.

 

 

NEDEN BAYİ OLMALISINIZ ?

 

Oyun sektörünün tüm dünyada inanılmaz bir ivmeyle yükselişte olduğu bu dönemde, bu sektörde uzun yıllardır bulunan ve ülkemizde sektöre yön veren markamızın daha fazla insana ulaşması için Bayilikler vermeye başladık.

 Hem eğlenceli hem de karlı bir işe yatırım yapmak istiyorsanız,

 Hem kendi markamızın, hem de distribütörü ve bayisi olduğumuz dünyaca ünlü markaların satışını siz de yapmak istiyorsanız ,

 Gelişmekte olan oyun sektöründe siz de yer almak istiyorsanız

 Yakında açılmaya başlanacak ORTOMBO DİJİTAL EĞLENCE MERKEZİ adındaki "Franchise"Oyun merkezlerimiz için öncelik bayilerimize verilecektir. Eğer bu oyun merkezlerine sahip olmak istiyorsanız

 zi de BAYİMİZ OLMALISINIZ

 

Kimler bayi olabilir, bayi olabilmek için herhangi bir kısıtlama var mı?

 Bayilik için herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Bayi olmak için sadece bayi olma şartlarını yerine getirmek yeterlidir. Firma, şahıs, mağaza vs gibi bir kısıtlama yoktur. Fakat ticarî faaliyet yürütüleceği için fatura kesebilmek gereklidir. Şahıs firması, Ltd ya da AŞ  gibi firmanız olması yeterlidir.

Mağazam olması gerekir mi ?

 Evet. Bir satış noktasına sahip olmalısınız. ORTOMBO size yerel satış kanalı olduğunuz için temsilcilik hakkı vereceğinden dolayı, yerel bir satış noktası değilseniz bu haktan yararlanamazsınız. Sıfırdan bir bayi açacaksanız da temsilci olabilirsiniz.

 Bayi olmak isteyen tüzel/gerçek kişide aranan şartlar nelerdir?

  Genel olarak aranan genel özellikler şu şekilde sıralanabilir:

   Bulunduğu bölgede bu işi yapabilecek kabiliyet ve yeterlilikte olmak

 •   Belirlenen adetlerde alım yapmak 
 •   Bulunduğu il/ilçede minimum 75 m2 mağaza / dükkan/ showroom açabiliyor ya da sahibi olmak
 •   ORTOMBO ürünleri ve Oyun ekipmanları ile ilgili satış kabiliyetine sahip olmak 
 •   Ortombo ürün gamındaki ürünlerden toplamda 20 set başlangıçta alım yapmak.
 •   Bu 20 setin birkaçı mağazada teşhirde sergilenecektir kalanı stokta duracaktır.
 •   Her mağazaya 1 Ortombo DD zio yarış simülatörü ücretsiz teşhir için verilecektir.
 •   Mağazada minimum 1 çalışan set kurulu tutmak ve diğer modellerden teşhirde 1 adet bulundurmak.
 •   Bayilik için giriş aşamasında alınacak ürünler ve diğer giderler için Yaklaşık 250.000 Türk lirası yatırım yapılması gerekmektedir. ( bu 250 binin içinde stok ve teşhir ürünleri, bazı elektronikler, direksiyon seti, playstation monitör vb dahildir. Mağaza dekorasyonu ve mobilya vb Demirbaşlar hariçtir )
 •   Açılacak mağazanın Tabelasında Ortombo markasının minimum tabelanın %30 u kadar alanı kaplaması gerekmektedir.
 •  Gerektiğinde Müşterilere kurulum hizmeti verebilmek, ( bunun için Ortombo mağaza açılından önce eğitim verecektir )

 

 Her şehirde kaç adet bayi olacak?

 Bayilik verilirken ana kriter, müşteri portföy çakışmasını önlemek ve satışı kolaylaştırmak için bayilerin birbirine yakın yerlerde olmamasını sağlamaktır. Bu bağlamda bayilik verilen mağazanın 20 km çapında yakınında başka bayilik verilmeyecektir. Nüfusu yoğun olmayan illerde Tek bayilik verilecektir

 1. Büyük şehirlerde yukarıdaki 20 km kriteri Bayilik verilecektir.

  

Bulunduğum Bölgede Alt Bayilik açabilir miyim?

  Hayır. Bulunduğunuz bölgede 20km sınırında ikinci, üçüncü bayiliklerinizi açabilirsiniz. Fakat bu açılan satış yerleri bir alt bayilik olamaz.
  ORTOMBO markasını temsil hakkı başkasına devredilemez. 

 

 Bayilik aktivitesi hangi ürünleri kapsayacaktır?

  Ortombo markası ile hali hazırda üretilen ve gelecekte bu marka ile üretilecek tüm ürünleri kapsayacaktır. 
Bunun yanında Ortombo nun Distribütörü olduğu markalar ve Bayiliklerinin de tüm ürünlerini kapsayacaktır ( Yarış simülatörü, koltuklar, direksiyonlar ve aksesuarları, oyuncu koltukları, sanal gerçeklik ekipmanları ve bundan sonra gelecek tüm Yeni marka ve ürünleri kapsayacaktır )

 

ORTOMBO markası ile ilgili tüm ürünleri almak zorunda mıyım?

  Hayır. Fakat Ana ürün modellerinden numune bulundurmak zorundasınız. Kokpit yarış simülatörlerinden ve diğer Koltuk ürün tiplerinden her birinden numuneler bulundurmanız gerekmektedir. 
Bayiliklerin bir diğer amacı da ürünleri o bölgedeki insanların gelip canlı görüp deneyebilmesidir, bu sebeple özellikle Ana kalem ürünlerimiz Teşhirde sergilenecektir.

 

 Bayilik süresi ne kadardır?

  Süresizdir. Her yıl ORTOMBO satış hedefleri ile ilgili el sıkışılan hedeflerin üstüste 2 yıl başarılamaması durumunda ORTOMBO başka bayilik görüşmelerine başlayabilir. 

  

Fesih hakkımız var mıdır?

  Tarafların en az 1,5 ay öncesinden belirtmek kaydıyla fesih hakları vardır. Eğer marka temsil ücreti alınmışsa marka temsil ücretinde geri ödeme söz konusu değildir. 

 

İnternette satış yapabilir miyim?

  Evet, internet üzerinden satış yapabilirsiniz, fakat Ortombo nun belirtmiş olduğu satış fiyatlarından farklı fiyatlar olması durumunda size özel internet satışını sonlandırma ve / veya Bayilik sonlandırma Hakkı Ortombo ya aittir.

 Bulunduğum bölgedeki bir müşteri direk internetten satın alma gerçekleştirirse ya da farklı satıcılara ulaşırsa ne yapılacak ?

 ORTOMBO olarak önceliğimiz, sizin bölgenizden gelen her müşteri Hareketini size  yönlendirmektir.  Bunun dışında müşteri farklı kaynaklardan ürünü temin edebilir, bizimle ya da diğer bayilerimizle irtibata geçen müşterilerimiz hem bizim hem de bayilerimiz tarafından o bölgedeki bayiye yönlendirilecektir.

 

Fiyatlama nasıl olacaktır? Bayilerin kazanç politikası nasıldır?

  ORTOMBO için öncelik bayilerinin ticari olarak kar etmesi ve zarara uğramamasıdır. Bu sebeple ORTOMBO hiç bir koşulda bayilerinin satış marjlarına zarar verecek herhangi bir satış aktivitesini ülke genelinde yapmayacağını her daim taahhüt etmektedir.

 Bayilerin kazanç politikası, kar majları ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler bayilik görüşmeleri sırasında verilecektir. 

 
İnternet ortamında ORTOMBO kampanya yaparsa biz nasıl etkileneceğiz?

ORTOMBO ‘nun yaptığı tüm kampanyalara katılmak zorunda değildir Ama ön kabul olarak tüm BAYİLERİN kampanyaya katılacağı varsayılmaktadır. ORTOMBO bayilerin kampanyalara katılımını desteklemek amacıyla her kampanya öncesinde bayilerin destek ayrıntılarını açıklayacaktır, ayrıca kampanyadaki indirimler için bayilere özel marj tanımlanacaktır.

 

Bayiliklerin değerlendirmesi nasıl yapılacaktır?

  Ana kriter satış adedi olmakla birlikte, müşteri memnuniyeti, Hizmet kalitesi, şikayet adedi, mağaza görüntüsü, marka temsil şekli gibi başlıklarda bayi değerlendirmeleri yapılacaktır.

 Değerlendirmeler ile ilgili ayrıntılar bayi görüşmesi sırasında verilecektir. İlk 6 ay bayi değerlendirmeye tabi değildir. 6. Aydan itibaren artık Bayinin işi öğrenmiş,  gerekliliklerin farkında olduğu kabul edilir ve değerlendirme başlar.
6 şar aylık dönemler halinde değerlendirmeler olumlu olumsuz geri bildirimlerle ilgili bayi ile görüşülür.

 Anlık olarak gelen müşteri talep, yorum, şikayet ve önerileri bayi ile hemen paylaşılır ve gerekli adımları atması beklenir.

  Yatırımımızı ne kadar sürede geri kazanabiliriz ?

  Sektörümüzde şu ana kadar genel olarak gözlemlediğimiz, yapılan bu yatırımın ilk 1 sene de geri kazanıldığı yönünde. Tabi ki mevcut şartlardaki olumlu ya da olumsuz değişimler süreyi kısaltıp azaltabilir.

 Pandemi döneminde birçok sektörün yavaşlamasının yanında bizim oyun sektörünün satışlarının hızla artması buna güzel bir örnek olabilir.

Daha detaylı bilgi için
Mustafa Gemici
0532 340 51 54